SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 09.08.2019; 19:36; źródło: własne

Ligę czas zacząć!

Po niespełna dwóch miesiącach przerwy Biało-Czerwoni znów wracają do walki o ligowe punkty. Już w pierwszej kolejce Drwali czeka trudne starcie – na wyjeździe zmierzą się bowiem z zawsze groźnym Cyklonem Rogoźnik.

Letni okres przygotowawczy dobiegł końca i nareszcie rusza Zina Klasa Okręgowa. W tym sezonie czeka nas mnóstwo emocji i łącznie aż 34 mecze o punkty. Na dobry początek podopieczni trenera Pawła Cygnara zagrają na wyjeździe z Cyklonem Rogoźnik. W poprzednim sezonie Szczakowianka dwukrotnie ograła Cyklon 1:0 u siebie i 2:1 na wyjeździe, ale oba te spotkania okupiła sporym wysiłkiem. Ambitna ekipa z Rogoźnika wysoko postawiła poprzeczkę Biało-Czerwonym i pewnie także teraz o punkty łatwo nie będzie. Latem Cyklon zdecydowanie wzmocnił swój skład, a prawdziwym hitem było sprowadzenie Sebastiana Gielzy, który przez lata grywał na I i II-ligowych boiskach w barwach m.in. GKS-u Katowice, Rozwoju Katowice czy Ruchu Radzionków. Oprócz tego do drużyny trafił też Krzysztof Markowski, który ma na swoim koncie ponad 80 występów w Ekstraklasie, a piłkarskie szlify zbierał w takich klubach jak GKS Katowice, Polonia Warszawa, Ruch Radzionków czy Odra Wodzisław Śląski. Cyklon z nowym składem, szczególnie przed własną publicznością, może być piekielnie trudny do pokonania i na pewno będzie dla Drwali sporym wyzwaniem. W letnich sparingach ekipa z Rogoźnika regularnie wygrywała i radziła sobie nawet z teoretycznie wyżej notowanymi rywalami, i wiele wskazuje na to, że będzie znacznie silniejsza niż przed rokiem. Szczakowianka tymczasem od samego początku potrzebuje punktów i chce wrócić do Jaworzna z trzema oczkami. Zapowiada się prawdziwy mecz walki i warto już od pierwszej kolejki wspierać Biało-Czerwonych na stadionie. Początek spotkania w Rogoźniku w sobotę o godzinie 17:00.

 

Facebook grafika

Ćwiczenia - https://lukvet.pl - Ćwiczenia
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.