SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna strona

Dominik Kasprzyk; 11.08.2019; 14:26; źródło: własne

Inauguracja za trzy punkty

Biało-Czerwoni zgodnie z planem rozpoczęli zmagania w Zina Klasie Okręgowej od wygranej. Podopieczni trenera Pawła Cygnara na wyjeździe pokonali 1:0 Cyklon Rogoźnik.

Trudny, ale w sumie bardzo udany początek nowego sezonu zanotowali jaworzniccy Drwale. W sobotę Szczakowianka na wyjeździe mierzyła się z Cyklonem Rogoźnik. Już w poprzednich rozgrywkach ten rywal był wyjątkowo niewygodny dla jaworznian i chociaż Biało-Czerwoni wygrali z nim dwukrotnie, to kosztowało ich to sporo sił. Nie inaczej było i tym razem, chociaż sam początek nie zwiastował jeszcze problemów. Szczakowianka dobrze weszła w mecz i już w 12. minucie objęła prowadzenie. Bartłomiej Chwalibogowski uwolnił się spod opieki obrońców i ładnym mierzonym strzałem wpakował piłkę do siatki. Drwale mieli jeszcze kilka prób, ale dalecy byli od skuteczności. Najbliżej powodzenia znaleźli się po niespełna półgodzinie gry, kiedy to po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony od Grzegorza Fonfary, Dawid Wadas z bliska uderzał głową. Niestety w ostatniej chwili bramkarz zdołał zablokować piłkę zmierzającą do siatki. Gospodarze chcieli odrabiać straty, ale mieli sporo problemów z przedarciem się pod jaworznicką. Bramkę. W tej części gry dwukrotnie próbowali zaskoczyć Konrada Kołodzieja, ale bramkarz Drwali był czujny i spokojnie radził sobie ze strzałami.

W drugiej połowie ambitni gracze Cyklona próbowali zepchnąć Biało-Czerwonych do defensywy i z minuty na minutę groźniej atakowali. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Łukasz Nowak, po którego strzale dobrą interwencją popisał się Konrad Kołodziej. Jak zawsze podczas meczów w Rogoźniku, nie brakowało bezpośrednich starć, a gra dość często przerywana była faulami. Szczakowianka nie zamierzała się tylko bronić i co jakiś czas napierała na bramkę rywali, ale jej akcjom brakowało wykończenia. Najgroźniej było po jednym z rzutów wolnych, kiedy to miejscowy golkiper musiał interweniować po sprytnym strzale Chwalibogowskiego z 30 metrów. Sama końcówka – podobnie jak to było wiosną – zrobiła się dość nerwowa, a Cyklon ambitnie walczył o chociażby jeden punkt. W 84. minucie gospodarze mogli zresztą wyrównać, ale po rzucie rożnym fenomenalną instynktowną obroną nogą popisał się Kołodziej. Kilka chwil później, po kolejnym groźnym uderzeniu, piłka ku rozpaczy miejscowych zatrzymała się na poprzeczce. Ostatecznie Szczakowianka zdołała utrzymać korzystny wynik i nowy sezon rozpoczęła od ważnej wygranej.

W sobotę w ekipie Drwali zadebiutowało aż sześciu nowych zawodników i na pewno trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, by zespół zgrał się w pełni. Kadra na jesień liczy sobie 17 zawodników i każdy może liczyć na swoją szansę – meczów do rozegrania jest tym razem bowiem bardzo dużo. Dobry przykład starszym kolegom dał zresztą w sobotę nasz wychowanek – Maciej Kurzawa – który zagrał bardzo solidnie i potwierdził, że w Szczakowiance można grać niezależnie od tego, czy ma się 16, czy też nawet 40 lat. Bohaterem spotkania oczywiście był strzelec jedynej bramki – Bartek Chwalibogowski, ale koniecznie trzeba też wspomnieć o świetnej postawie w bramce Konrada Kołodzieja, który swoimi interwencjami ratował zespół przed utratą gola.

Już teraz zapraszamy na pierwszy domowy mecz w wykonaniu Biało-Czerwonych. W najbliższą sobotę Drwale zmierzą się z silną ekipą Górnika MK Katowice. Początek meczu na Stadionie Miejskim przy Krakowskiej 8 w sobotę o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Przed meczem w kasie będzie możliwość nabycia karnetu w cenie 40 zł. Informujemy, że ze względów organizacyjnych, wjazd na teren stadionu będą mieli tylko posiadacze karnetów.

Cyklon Rogoźnik – Szczakowianka Jaworzno 0:1 (0:1)
(Chwalibogowski 12)

Cyklon: Rybka – Gruszka, Pysno (81. Kraczyński), Woźniak, Markowski, Miska (56. D. Nowak), Barchan, Sarzała, Ł. Nowak (73. Kardaś), Rewers, Wściubiak (65. Gielza). Trener: Mateusz Mańdok.

Szczakowianka: Kołodziej – Kurzawa, Wadas, Dębski, Śliwa – Cichoń (71. Trzciński), Fonfara, Szopa, Chwalibogowski – Cygnar (89. Biskup) – Smarzyński. Trener: Paweł Cygnar

Sędziował: Bogdan Drobot (Siemianowice Śląskie)
Żółte kartki: Smarzyński
Widzów: 110

Facebook grafika

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.