SZCZAKOWIANKA JAWORZNO - Oficjalna stronaDominik Kasprzyk; 18.10.2018; 23:44; źródło: własne

Hit jesieni już w sobotę!

W sobotę przy Krakowskiej na kibiców czeka prawdziwy hit piłkarskiej jesieni. Liderująca rozgrywkom Zina Ligi Okręgowej Szczakowianka zmierzy się z wiceliderem – Górnikiem Wojkowice.

Świetny sezon Biało-Czerwonych trwa w najlepsze. Podopieczni trenera Berety regularnie wygrywają i jak na razie pewnie przewodzą reszcie ligowej stawki. Tylko jeden zespół dotrzymuje jeszcze kroku Drwalom i właśnie z tą ekipą Szczakowianka zagra już w sobotę. Mowa oczywiście o Górniku Wojkowice, który zakotwiczył na pozycji wicelidera okręgówki i traci zaledwie jeden punkt do jaworznian. Obie ekipy w przeszłości regularnie ze sobą grywały. W latach 2008-2010 oba zespoły rozegrały ze sobą w sumie cztery mecze w okręgówce a we wszystkich górą byli jaworznianie. W sezonie 2008/09 obie ekipy mierzyły się w ćwierćfinale pucharu i przy Kościuszki stworzyły świetne widowisko zakończone remisem 2:2. Wtedy to w karnych górą okazali się Górnicy, którzy ostatecznie wygrali 4:3 i awansowali dalej. W pucharach zresztą Górnik ostatnio bywa górą. Ostatni raz obie drużyny grały ze sobą niemal równo rok temu. Wówczas w Pucharze Polski wojkowiczanie wygrali 3:1. W tym sezonie Górnik radzi sobie świetnie w lidze i ma na swoim koncie jak na razie 8 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. Trenerem Górnika jest Adam Bała – świetny przed laty pomocnik, który w barwach GKS-u Katowice zaliczył 185 występów w Ekstraklasie. W zespole gra też były zawodnik Szczakowianki – Marcin Kondzielnik.

Jaworzniccy Drwale jesienią wygrali wszystkie sześć domowych spotkań i w sobotę będą chcieli podtrzymać dobrą passę by już na dobre uciec reszcie ligowej stawki. Górnik zapewne zrobi jednak wszystko by pokrzyżować plany Biało-Czerwonym. Zapowiada się wyśmienite spotkanie – także ze strony kibicowskiej. Swój udział w meczu zapowiedziała bardzo liczna grupa kibiców Górnika, prawdopodobnie na stadionie pojawi się ponad setka przyjezdnych.

Mecz wyjątkowo rozpocznie się w sobotę już o godzinie 11:00 a wejście na trybuny będzie biletowane. Zapraszamy na Stadion Miejski!

 

Facebook - duży

najlepsze buty do jazdy czyli sztyblety
Wszelkie prawa zastrzeżone dla www.Szczakowianka.pl ©.

Strona internetowa redagowana przez Kibiców Szczakowianki dla Kibiców Naszego ukochanego Klubu! Najnowsze wiadomości z życia Klubu oraz wyniki i galerie pomeczowe tylko u nas. Zapraszamy do częstych odwiedzin i udzielania się na naszym forum dykusyjnym dla Kibiców Szczakowianki. Do zobaczenia na najbliższym meczu naszej Szczakowianki Jaworzno - zapraszamy na Krakowską.