JSP Szczakowianka Jaworzno

Z Zagłębiem na pożegnanie rundy

Runda jesienna dobiega już definitywnie końca. Szczakowianka w ostatniej kolejce na wyjeździe zmierzy się z rezerwami Zagłębia Sosnowiec.

Ostatnie miesiące były bardzo udane dla Biało-Czerwonych, którzy dzięki kolejnym wygranym wspięli się na ligowe podium. Teraz czeka nas jeszcze ostatni akcent w tym roku – wyjazdowy pojedynek z rezerwami Zagłębia Sosnowiec. Zagłębie jest beniaminkiem IV ligi, a w poprzednim sezonie w świetnym stylu wygrało rozgrywki w okręgówce. W IV lidze rezerwiści radzą sobie nieźle. Na początku sezon byli nawet w ścisłej czołówce, ale z czasem wyraźnie spuścili z tonu i obecnie zajmują 9. miejsce. W ostatnich tygodniach sosnowiczanie grali w kratkę – z jednej strony potrafili zremisować i urwać punkty Piastowi Gliwice czy Ruchowi Radzionków, a z drugiej przegrali 3:5 z ostatnią w tabeli Wartą. Zagłębie to zespół zupełnie nieobliczalny i taki, który zawsze może sprawić jakąś niespodziankę.

Szczakowianka z rezerwami Zagłębia ostatnio mierzyła się jesienią 2019 roku i wówczas dwukrotnie wygrała – w lidze i pucharze – po 4:1. Latem w ostatnim sparingu Drwale pokonali 3:1 pierwszą drużynę Zagłębia, która wówczas wsparta byłą młodzieżą. Podopieczni trenera Pawła Cygnara chcą w jak najlepszym stylu zakończyć ten rok i liczą na kolejną wygraną. Początek meczu w Sosnowcu o godzinie 12:00. Jak informują gospodarze – spotkanie zostanie rozegrane na boisku nr 2 przy Stadionie Ludowym, tuż przy budynku klubowym.

Podobne wpisy

wino czerwone słodkie