JSP Szczakowianka Jaworzno

Przemsza na początek pucharowej przygody

W środę Szczakowianka rozpocznie zmagania w kolejnej edycji Pucharu Polski. W I rundzie Biało-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z ekipą Przemszy Siewierz.

Rozgrywki pucharowe czas zacząć! W ostatnich latach Szczakowianka w Pucharze Polski na szczeblu podokręgu sosnowieckiego spisywała się świetnie i trzykrotnie z rzędu dotarła do finału rozgrywek. Tym razem pucharową przygodę Biało-Czerwoni rozpoczynają od I rundy i wyjazdowego starcia w Siewierzu. Pierwszym rywalem Drwali będzie miejscowa Przemsza, z którą ostatnio nasz zespół grywa bardzo często. Siewierzanie mają już za sobą jeden mecz pucharowy – w rundzie wstępnej ograli 2:1 Niwy Brudzowice.

Tak się złożyło, że obie ekipy grały ze sobą w ostatnich trzech edycjach rozgrywek i za każdym razem jaworznianie eliminowali siewierzan. Przed rokiem Szczakowianka wygrała w Siewierzu 3:0, a wcześniej dwukrotnie w Jaworznie w stosunku 3:2. W lidze Drwale grali z Przemszą zaledwie półtora tygodnia temu i wówczas pewnie wygrali na wyjeździe 2:0. Trener Paweł Cygnar w środę zapewne będzie chciał skorzystać z okazji i dokonać przeglądu swojej kadry. Obiekt w Siewierzu ostatnio bywał bardzo gościnny dla jaworznian i przekonamy się czy świetna seria wygranych na tym stadionie znów zostanie podtrzymana. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:30.

Zestaw par I rundy:

RKS Grodziec – Unia Dąbrowa Górnicza 0:5

Zew Kazimierz – Ostoja Żelisławice 2:1

Sarmacja Będzin – Zagłębie II Sosnowiec 1:1 k. 5:3

Górnik Sosnowiec – CKS Czeladź

Przemsza Siewierz – Szczakowianka Jaworzno

Sarmacja II Będzin – Źródło Kromołów

Jedność Strzyżowice – Górnik Piaski

Cyklon Rogoźnik – Warta Zawiercie

 

Podobne wpisy

legginsy ombre