JSP Szczakowianka Jaworzno

Dwa transfery na koniec lata

Okienko transferowe już się zamknęło, ale w ostatnich dniach Szczakowianka dopięła jeszcze ostatnie letnie transfery. Do klubu trafiło dwóch młodych zdolnych zawodników – Jakub Jabłoński i Oliwier Gałka.

Latem kadra Szczakowianki została przebudowana i wzmocniona. Z zespołem rozstało się kilku zawodników – część odeszła na stałe, reszta zaś trafiła na wypożyczenia do innych klubów, gdzie szlifuje swoją formę. Jesienią nie zobaczymy w ekipie Drwali m.in Bartosza Marędowskiego (MKS Myszków), Maksymiliana Lesia (Victoria 1918), Jakuba Bruzdy (Wisła Sandomierz), Filipa Statkiewicza (Górnik Mysłowice), Kacpra Jaromina (LKS Gorzów) i Kacpra Szumskiego (Pogoń Imielin). Buty na kołku zawiesił też Mateusz Gleń, który teraz wspiera nasz klub i grupy młodzieżowe od strony trenerskiej. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za grę dla Szczakowianki i życzymy powodzenia w dalszej karierze i wszystkiego najlepszego także w życiu prywatnym.

Latem Szczakowianka nie próżnowała na rynku transferowym i do samego końca okienka była aktywna na rynku. Dzięki pozyskanym nowym graczom jesienią trener Paweł Cygnar będzie miał do dyspozycji 21 zawodników.

Przed zamknięciem okienka transferowego Szczakowianka potwierdziła do gry jeszcze dwóch młodych zawodników. Pierwszym z nich jest Jakub Jabłoński, który w listopadzie skończy dopiero 19 lat. Młody pomocnik to piłkarz bardzo utalentowany – ma za sobą występy w Centralnej Lidze Juniorów. Wychowanek klubu LKP Orlik jest jednym z talentów, które trafiły do polskiej filii akademii słynnej Barcelony – Escoli Varsovia. Kuba zdążył już zadebiutować w barwach Szczakowianki i zaliczył kilka minut podczas wyjazdowego spotkania z Victorią Częstochowa.

Kolejnym nowym zawodnikiem Drwali został Oliwier Gałka. Wychowanek Fabloku Chrzanów to już kolejny gracz związany z Akademią Piłkarską Zagłębia Sosnowiec, który trafia do naszego zespołu. 18-latek jest środkowym obrońcą i dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi. Grywając w rozgrywkach juniorskich był jednym z najlepszych zawodników w swoich ekipach. Liczymy, że teraz przełoży się to także na grę w naszym zespole. Serdecznie witamy Kubę i Oliwiera w Szczakowiance i życzymy samych sukcesów!

Podobne wpisy