JSP Szczakowianka Jaworzno

Ligowa inauguracja na Lipinach!

IV liga nareszcie powraca! Już w sobotę startuje nowy sezon w IV lidze śląskiej. Szczakowianka na inaugurację rozgrywek zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem Świętochłowice.

Po dwóch miesiącach przerwy na ligowe boiska powracają piłkarze ze śląskiej IV ligi. Latem w klubach działo się sporo, kilka zespołów przeszło kadrowe rewolucje, a to oznacza, że można spodziewać się wielu przetasowań i zaskakujących rozstrzygnięć. Szczakowianka po intensywnym okresie przygotowawczym gotowa jest do walki o punkty i z nowymi nadziejami rozpoczyna sezon. Pierwszym rywalem jaworznickich Drwali będzie ekipa Śląska Świętochłowice. Śląsk to solidny ligowiec, który może odebrać punkty każdemu rywalowi. Wiosną drużyna świetnie prezentowała się na boiskach IV ligi, a kto wie czy jesienią nie będzie jeszcze mocniejsza. Latem w zespole doszło do kilku zmian kadrowych, pojawili się nowi zdolni zawodnicy, a prowadzenie zespołu działacze powierzyli nowemu trenerowi – Mateuszowi Labuskowi. Śląsk w sparingach prezentował niezłą grą i zaliczył 3 wygrane i remis. Ekipa ze Świętochłowic ma za sobą też już mecze o stawkę w Pucharze Polski. Śląsk zdążył wyeliminować z gry rezerwy Ruchu Chorzów i Górnik MK Katowice, gromiąc rywali aż 8:0.

W poprzednim sezonie Szczakowianka dwukrotnie ograła Śląsk. Jesienią po szalonym spotkaniu Drwale wygrali aż 6:2. Wiosną o zwycięstwo było już znacznie trudniej, ale i tak Biało-Czerwoni po złotej bramce Marcina Smarzyńskiego zwyciężyli 1:0. Sobotni pojedynek zapowiada się bardzo interesująco. Oba zespoły będą chciały jak najlepiej wejść w sezon i pokazać swoją siłę już na początku rozgrywek. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Lipinach w sobotę o godzinie 11:00.

Extra Jaworzno: Skarb Kibica Szczakowianki

Podobne wpisy

muga wino