JSP Szczakowianka Jaworzno

Szczakowianka znów trenuje

Po niespełna miesiącu przerwy piłkarze Szczakowianki wznowili treningi. W sobotę jaworzniccy Drwale pod okiem trenera Pawła Cygnara rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

Lato w pełni, ale dla zawodników Szczakowianki wakacyjna przerwa dobiegła już końca. Do startu sezonu 2022/23 został nieco ponad miesiąc, a to oznacza, że w najbliższych tygodniach Biało-Czerwonych czeka wyjątkowo dużo pracy. W sobotnie przedpołudnie w Szczakowej odbył się pierwszy w okresie przygotowawczym trening. Pojawiło się na nim ponad dwudziestu piłkarzy. Pierwsze zajęcia były przede wszystkim okazją dla nowych zawodników do zaprezentowania swoich umiejętności. Trener Paweł Cygnar przyglądał się kandydatom do gry i oceniał ich przydatność dla zespołu. Na treningu pojawiło się też sporo młodych wychowanków Szczakowianki, którzy pokazywali postępy, jakie poczynili podczas wypożyczeń. Część z nich powalczy o miejsce w składzie, reszta zaś dalej będzie się ogrywała na wypożyczeniach i budowała formę.

Na zajęciach zabrakło jeszcze kilku zawodników z kadry zespołu, ale powrócą do zajęć w przyszłym tygodniu. Biało-Czerwoni od poniedziałku powracają do regularnych treningów, które odbywać się będą zwykle trzy razy w tygodniu na obiektach w Szczakowej. Latem zespół planuje rozegrać także sześć spotkań kontrolnych. Większość z nich zostanie rozegrana na stadionie przy Kościuszki 1. Pierwszym letnim rywalem Szczakowianki będzie ekipa MRKS Czechowice-Dziedzice, która na co dzień gra w II grupie IV ligi. Ubiegły sezon ekipa z Czechowic zakończyła na wysokim 4. miejscu w tabeli i na pewno będzie wymagającym przeciwnikiem. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę w Szczakowej o godzinie 10:00.

Plan sparingów:

  • 16.07 godz. 10:00: MRKS Czechowice-Dziedzice (IV liga)
  • 20.07: Piliczanka Pilice (liga okręgowa)
  • 23.07: Lubań Maniowy (IV liga)
  • 27.07: GTS Bojszowy (liga okręgowa)
  • 30.07: Unia Racibórz (IV liga)
  • 06.08: w trakcie ustalania

Podobne wpisy

https://pomocpowypadkowa.com/aktualnosci/jak-napisac-odwolanie-od-decyzji-pzu-w-sprawie-odszkodowania/ | https://agnieszkaurbaniak.com.pl/oferta/treningi-personalne/