JSP Szczakowianka Jaworzno

Zatrzymać lidera!

Już w sobotę w Szczakowej czeka nas prawdziwy hit IV-ligowych rozgrywek. Szczakowianka podejmować będzie lidera – rezerwy Rakowa Częstochowa.

Runda wiosenna nabrała już rumieńców i dostarcza sporo emocji. W czołówce IV ligi dzieje się bardzo dużo i kilka zespołów – w tym także Szczakowianka – włączyło się do walki o ligowe podium. W najbliższą sobotę do Szczakowej przyjedzie lider z Częstochowy. Rezerwy Rakowa w tym sezonie zdominowały ligowe rozgrywki i dość pewnie zmierzają w stronę III ligi. Częstochowianie mają obecnie cztery punkty przewagi nad wiceliderem z Radzionkowa i aż 20 nad ekipami walczącymi o trzecią lokatę. Jesienią Raków tylko raz stracił punkty – sensacyjnie przegrywając z Gwarkiem. Wiosną zdarzyły się dwa potknięcia – w Katowicach Rozwój zdołał bezbramkowo zremisować, a ostatnio jeden punkt urwała Warta. Częstochowian w ostatniej kolejce zgubiła chyba nadmierna pewność siebie – po 18 minutach prowadzili bowiem już 3:0, a jednak mecz zakończył się remisem 3:3. W środę Raków awansował do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski, eliminując drugi zespół GKS-u Tychy. Warto dodać, że w Rakowie grają głównie młodzi zawodnicy, ale bardzo często wspierani są przez doświadczonych kolegów z Ekstraklasy.

Jesienią o sile ofensywy Rakowa przekonała się także Szczakowianka. Drwale przegrali na sztucznej murawie 2:5 i tylko dwa trafienia autorstwa Michała Chrabąszcza nieco osłodziły gorycz porażki. W poprzednim sezonie Raków także dwukrotnie pokonał Drwali – 1:0 u siebie i 2:0 w Jaworznie. Podopieczni trenera Pawła Cygnara nie zamierzają się jednak poddawać i w sobotę będą chcieli sprawić niespodziankę i urwać punkty faworytom. Będzie to zadanie bardzo trudne – tym bardziej, że zespół będzie musiał poradzić sobie bez trzech pauzujących za kartki zawodników – Marcina Smarzyńskiego, Mateusza Wawocznego i Konrada Kumora. Mimo wszystko zapowiada się jednak bardzo interesujące starcie. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców – tym razem wyjątkowo do Szczakowej na Kościuszki 1. Bardzo liczymy na Wasz doping! Początek meczu o godzinie 17:00.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

rakiety do badmintona