Szósta sparingowa wygrana

Szczakowianka w sobotę rozegrała już szósty w tym okresie przygotowawczym mecz kontrolny. Tym razem Biało-Czerwoni pokonali 2:1 Victorię Częstochowa.

Kolejnym sparingpartnerem jaworznickich Drwali był lider częstochowskiej okręgówki – Victoria, która dość pewnie zdaje się zmierzać w kierunku IV ligi. Częstochowianie na sztucznej murawie przy Krakowskiej pokazali się z bardzo dobrej strony, ale nie potrafili zatrzymać podopiecznych trenera Pawła Cygnara.

W pierwszej połowie na boisku lepiej prezentowali się goście. Victoria częściej była przy piłce i starała się atakować. Szczakowianka również szukała swoich szans, ale nie potrafiła przełamać defensywy rywali. Tymczasem Victoria w 35. minucie wyszła na prowadzenie. Po przerwie obraz gry wyraźnie uległ zmianie. Szczakowianka coraz mocniej atakowała i rozrywała szeregi obronne gości. W 57. minucie po niepewnym zagraniu częstochowskich defensorów Jakub Sewerin przejął piłkę, ta trafiła do Mikołaja Gądka, który zagrał świetne podanie do Pawła Cygnara. Grający szkoleniowiec Drwali uporał się z obrońcą i wpakował piłkę do siatki. Jaworznianie szukali kolejnych trafień. Po sporym zamieszaniu w polu karnym goście musieli wybijać piłkę z linii bramkowej. W tej samej akcji na murawę powalony został Mateusz Budak, a arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Karnego na bramkę zamienił pewnym strzałem Michał Chrabąszcz. Victoria próbowała w końcówce jeszcze odrabiać straty, ale nie potrafiła już trafić do siatki i tym samym szósta zimowa wygrana Szczakowianki stała się faktem.

Biało-Czerwoni ciężko pracują przed rundą wiosenną i weszli już w ostatni etap przygotowań. W sobotę trener Cygnar nie mógł jeszcze skorzystać ze swoich wszystkich zawodników, ale wszystko wskazuje na to, że drużyna będzie gotowa na start rozgrywek, który jest planowany na 12 marca. Tymczasem przed Drwalami jeszcze dwa kolejne mecze kontrolne. W najbliższą sobotę Szczakowianka zmierzy się z Orłem Łękawica. Orzeł po rundzie jesiennej zajmuje wysoką szóstą lokatę w II grupie IV ligi śląskiej. Początek spotkania na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego zaplanowano na godzinę 11:00.

Szczakowianka Jaworzno – Victoria Częstochowa 2:1 (0:1)

(Cygnar 57, Chrabąszcz 69-k.)

Szczakowianka: Testowany – Kumor, Statkiewicz, Bochenek, Małkowski – Sewerin, Chrabąszcz, Wawoczny, Gądek (69. Szumski), Leś (46. Budak) – Smarzyński (46. Cygnar).