Kolejna sparingowa wygrana

Szczakowianka w sobotę rozegrała kolejny mecz kontrolny. Biało-Czerwoni pewnie 3:0 pokonali Unię Oświęcim.

Rywalem Szczakowianki w drugim zimowym sparingu była Unia Oświęcim, która na co dzień grywa w małopolskiej IV lidze i po rundzie jesiennej zajmuje 8. miejsce. Goście podjęli walkę i próbowali atakować, ale to jaworzniccy Drwale lepiej radzili sobie na sztucznej murawie. W pierwszej połowie mimo kilku okazji piłka do siatki wpadła tylko raz. Mateusz Wawoczny zdecydował się bezpośrednio uderzać z rzutu wolnego z 16 metrów i pięknym strzałem pokonał bramkarza, posyłając piłkę w samo okienko bramki.

Po przerwie Szczakowianka, podobnie jak przed tygodniem, sprytnie rozegrała rywali i dobiła ich dwoma trafieniami. W 67. minucie Jakub Sewerin posłał świetne podanie niemal z linii końcowej, a w polu karnym do piłki dopadł Mateusz Budak i podwyższył wynik. W końcówce Drwale wypracowali sobie jeszcze rzut karny, który pewnym uderzeniem na bramkę zamienił Jakub Sewerin. Tym samym Szczakowianka wygrała pewnie 3:0.

Podczas sparingu trener Paweł Cygnar przyglądał się trzem kandydatom do gry w zespole – nowemu bramkarzowi, a także dwóm pomocnikom. Nowi zawodnicy pokazali się z niezłej strony i mogą wkrótce zasilić nasz zespół.

Nastąpiła mała zmiana w planie sparingów. Następny mecz kontrolny Drwale rozegrają już w środę. O godzinie 18:15 na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego zmierzymy się z lokalnym rywalem – Zgodą Byczyna, która na co dzień gra w wadowickiej okręgówce.

Szczakowianka Jaworzno – Unia Oświęcim 3:0 (1:0)

(Wawoczny 37, Budak 67, Sewerin 85-k.)

Szczakowianka: Gargasz (46. Testowany 2) – Kumor (46. Leś), Statkiewicz (58. Bruzda), Bochenek, Małkowski (58. Szumski) – Strzelecki (46. Testowany 3), Gądek, Wawoczny (46. Cygnar), Testowany 1 (46. Budak) – Smarzyński (58. Sewerin), Sewerin (46. Marędowski).