Wygrana na początek przygotowań

Szczakowianka w sobotę rozegrała pierwszy w tym roku mecz kontrolny. Biało-Czerwoni przy Krakowskiej pokonali 3:1 Unię Krapkowice.

Jaworzniccy Drwale zaledwie przed kilkoma dniami wznowili treningi i powoli wchodzą w okres przygotowawczy. Pierwszym w tym roku rywalem Szczakowianki była ekipa Unii Krapkowice, grająca na co dzień w opolskiej IV lidze. Unia okazała się wymagającym przeciwnikiem i szczególnie w pierwszej połowie sprawiła nieco problemów gospodarzom, ale jaworznianie potrafili wyjść z tego z obronną ręką. Warto tutaj zauważyć, że Biało-Czerwoni do meczu przystąpili w mocno okrojonym składzie, część zawodników zmaga się bowiem jeszcze z kontuzjami i chorobami. Mimo to zespół pokazał się z bardzo dobrej strony.

Samo spotkanie rozegrano w nieco skróconej formie – dwóch 40-minutowych połowach. W pierwszej połowie na murawie toczyła się zacięta walka, a oba zespoły szukały sposobu na otworzenie wyniku. W 38. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Marcin Smarzyński przedłużył podanie do Jakuba Sewerina, a ten efektowną przewrotką otworzył wynik spotkania. Drwalom w końcówce zabrakło nieco uwagi, z czego skorzystali goście. Co prawda Dawid Gargasz obronił jeden strzał, ale dobitka w wykonaniu Przemysława Jakwerta okazała się już skuteczna. Po przerwie Szczakowianka coraz wyraźniej przeważała i atakowała bramkę rywali, stwarzając sobie kolejne sytuacje. Na trafienie trzeba było poczekać do 57. minuty. Po szybkiej akcji udało się rozmontować defensywę Unii, strzał Pawła Cygnara zdołał jeszcze zablokować golkiper, ale wobec dobitki w wykonaniu Marcina Smarzyńskiego był już bezradny. Goście próbowali również atakować, ale nie potrafili skierować piłki do siatki. Tymczasem na niespełna kwadrans przed końcem Mateusz Wawoczny został sfaulowany w polu karnym. Arbiter przyznał Drwalom jedenastkę, a tę na bramkę zamienił sam poszkodowany. Szczakowianka tym samym wygrała 3:1 i udanie rozpoczęła przygotowania.

Podopiecznych trenera Cygnara czeka teraz kilka intensywnych tygodni, wypełnionych pracą i budowaniem formy. Kolejny mecz kontrolny Drwale mieli rozegrać w środę, ale ze względów epidemicznych mecz został odwołany. To oznacza, że kolejny test czeka nasz zespół dopiero w sobotę (29 stycznia). Tego dnia Biało-Czerwoni przy Krakowskiej podejmować będą przedstawiciela małopolskiej IV ligi – Unię Oświęcim.

Szczakowianka Jaworzno – Unia Krapkowice 3:1 (1:1)

(Sewerin 38, Smarzyński 57, Wawoczny 68)

Szczakowianka: Gargasz – Kumor, Statkiewicz, Małkowski, Leś – Budak, Wawoczny, Bruzda, Marędowski – Sewerin, Smarzyński.

Grali też: Szumski, Cygnar