JSP Szczakowianka Jaworzno

Orliki Szczakowianki wygrywają halowy turniej

W piątek na hali sportowej w Szczakowej odbywał się Jaworznicki Halowy Turniej Orlików organizowany przez Szczakowiankę przy wsparciu miasta Jaworzna. W zawodach rywalizowało w sumie pięć zespołów.

Późna jesień i zima to idealny czas do przeniesienia sportowej rywalizacji z zielonych boisk na hale. Nasz klub w ostatnich dniach zorganizował dwa halowe turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży. Przed tygodniem Młodzi Drwale z rocznika 2008 zwyciężyli w Turnieju im. Bogusława Pluty. W piątek zaś ich śladem poszli młodsi koledzy (i koleżanka) z rocznika 2012, którzy nie dali szans rywalom.

W turnieju odbywającym się na hali przy ulicy Kościuszki 1 udział wzięły zespoły orlików Zgody Byczyna, Górnika Jaworzno, Ciężkowianki, a także dwie ekipy Szczakowaniaki – „Biała” i „Czerwona”. Zespoły rywalizowały w jednej grupie systemem każdy z każdym, rozgrywając mecz i rewanż. Na parkiecie toczyła się zacięta walka, a chłopcy i dziewczęta nie odstawiali nogi i dzielnie walczyli przy wsparciu ze strony kibiców i rodziców. Emocji i dobrej zabawy było sporo. Na uczestników czekał także poczęstunek na wzmocnienie sił. Ostatecznie po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, ze pierwsze dwie lokaty przypadły gospodarzom, a Szczakowianka „Czerwona” minimalnie wyprzedziła „Białą”. Najniższy stopień podium zajęli bardzo ambitni zawodnicy Ciężkowianki. Czwarte miejsce przypadło Górnikowi Jaworzno, a piątą lokatę zajęła Zgoda Byczyna. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i puchary za najlepsze miejsca, wyróżniono także najlepszych zawodników. Koronę Króla Strzelców wywalczył sobie zawodnik Szczakowianki – Eryk Świeca, a najlepszym bramkarzem został również gracz naszej ekipy – Nikodem Polański. Specjalne nagrody otrzymali też najlepsi gracze pozostałych zespołów – Krystian Gabryś ze Zgody, Kamil Mazur z Górnika i Filip Panek z Ciężkowianki. Gratulujemy Młodym Drwalom wygranej i dziękujemy wszystkim ekipom za przyjęcie zaproszenia, wspólną zabawę i sportową rywalizację. Turniej mógł się odbyć dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu Szczakowiance przez Gminę Miasta Jaworzna i Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Wyniki spotkań:

LKS Ciężkowianka – Szczakowianka „Czerwona” 2:3

Zgoda Byczyna – Górnik Jaworzno 0:6

Szczakowianka „Czerwona” – Zgoda Byczyna 5:0

Szczakowianka „Biała” – LKS Ciężkowianka 1:2

Zgoda Byczyna – Szczakowianka „Biała” 0:4

Górnik Jaworzno – Szczakowianka „Czerwona” 1:5

Szczakowianka „Biała” – Górnik Jaworzno 0:3

LKS Ciężkowianka – Zgoda Byczyna 4:0

Górnik Jaworzno – LKS Ciężkowianka 0:2

Szczakowianka „Czerwona” – Szczakowianka „Biała” 1:2

Szczakowianka „Czerwona” – LKS Ciężkowianka 3:2

Górnik Jaworzno – Zgoda Byczyna 3:0

Zgoda Byczyna – Szczakowianka „Czerwona” 1:5

LKS Ciężkowianka – Szczakowianka „Biała” 2:4

Szczakowianka „Biała” – Zgoda Byczyna 6:0

Szczakowianka „Czerwona” – Górnik Jaworzno 3:0

Górnik Jaworzno – Szczakowianka „Biała” 2:5

Zgoda Byczyna – LKS Ciężkowianka 1:1

LKS Ciężkowianka – Górnik Jaworzno 4:0

Szczakowianka „Biała” – Szczakowianka „Czerwona” 0:5

Kolejność końcowa:

1. Szczakowianka „Czerwona”

2. Szczakowianka „Biała”

3. Ciężkowianka Jaworzno

4. Górnik Jaworzno

5. Zgoda Byczyna

Podobne wpisy

Nowa kolekcja jesienna adidas Rita Ora jak zwykle zaskakuje swoim wyglądem. Zobacz zdjęcia na fajne-buty.com.pl.