JSP Szczakowianka Jaworzno

Pożegnanie jesieni w Ornontowicach

W sobotę Biało-Czerwoni rozegrają ostatnie jesienne spotkanie. Szczakowianka w Ornontowicach zmierzy się z miejscowym Gwarkiem.

Runda jesienna w praktyce już dobiega końca. Zimę Szczakowianka na pewno spędzi w górnej połowie ligowej tabeli, ale przed nami jeszcze ostatnie spotkanie o punkty. W sobotę o 13:30 podopieczni trenera Pawła Cygnara na wyjeździe zmierzą się z Gwarkiem Ornontowice. Gwarek ma za sobą trudną rundę, latem stracił swoich kluczowych zawodników – także na rzecz Drwali – i wydawało się, że może mieć problemy w walce o punkty. Mimo to ambitna ekipa z Ornontowic pokazała, że potrafi walczyć i stała się jednym z najbardziej nieprzewidywalnych zespołów. Gwarek jako jedyny potrafił zatrzymać lidera z Częstochowy, sprawiając przy tym niemałą sensację, ale też potracił sporo punktów w starciach z teoretycznie słabszymi ekipami. Po 14. kolejkach zajmuje 10. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 6 zwycięstw i 8 porażek. Gwarek dla Biało-Czerwonych był zawsze bardzo niewygodnym rywalem i sprawiał naszemu zespołowi sporo problemów. W poprzednim sezonie jesienią Szczakowianka pokonała Gwarka 1:0, wiosną zaś w Ornontowicach padł remis 1:1, a obie bramki padły w samej końcówce. Także teraz Drwale muszą nastawić się na trudną przeprawę, ale liczymy, że jesień uda się zamknąć kolejnymi punktami.

Udział Szczakowianki w rozgrywkach odbywa się przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Jaworzna, a także Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Podobne wpisy