JSP Szczakowianka Jaworzno

Do trzech razy sztuka?

Już w środę czeka nas wielki finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu sosnowieckiego. Na stadionie w Preczowie Szczakowianka zmierzy się z Unią Dąbrowa Górnicza.

W ostatnich latach dwa zespoły zupełnie zdominowały pucharowe rozgrywki w podokręgu sosnowieckim. Szczakowianka i Unia po raz trzeci z rzędu zmierzą się w walce o to trofeum. W ostatnich dwóch finałach górą była ekipa z Dąbrowy Górniczej, ale teraz Drwale liczą na udany rewanż. Przed kilkoma tygodniami w lidze padł remis 1:1, a spotkanie było jak zawsze zacięte. Finał zapowiada się bardzo ciekawie i każdy wynik zdaje się możliwy.

W drodze do tegorocznego finału Szczakowianka pokonała czterech kolejnych rywali i co ciekawe wszystkie mecze rozgrywała na wyjazdach. Na początek Drwale 10:1 rozgromili ekipę Ostoi Żelisławice. W drugiej rundzie po ciekawym pojedynku udało się pokonać 4:3 Cyklon Rogoźnik. W ćwierćfinale podopieczni trenera Cygnara wygrali w Siewierzu 3:0 z Przemszą i wreszcie w półfinale pewnie 4:1 pokonali RKS Grodziec.

Unia pucharowe zmagania również rozpoczęła od pogromu i aż 15:0 rozbiła ekipę Źródła Kromołów. W drugiej rundzie dąbrowianie 3:1 pokonali Niwy Brudzowice. Blisko niespodzianki było w ćwierćfinale – Unia przegrywała już 0:2 z rezerwami Zagłębia, ale ostatecznie zdołała wyrównać i po karnych wygrać 4:1. W półfinale ekipa z Dąbrowy Górniczej wyeliminowała ostatniego na placu boju przedstawiciela A-klasy – Górnik Sosnowiec, wygrywając pewnie 5:1.

Decyzją władz podokręgu mecz finałowy tym razem zostanie rozegrany na kameralnym stadionie w Preczowie w środę o godzinie 15:30.

Udział Szczakowianki w rozgrywkach ligowych i pucharowych odbywa się przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Jaworzna, a także Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Podobne wpisy