JSP Szczakowianka Jaworzno

Szczaksa Cup 21 już za nami

W minioną sobotę (28 sierpnia) na stadionie Szczakowianki odbywał się organizowany przez nasz klub Turniej Piłki Nożnej Szczaksa Cup 2021. W zawodach rywalizowało osiem zespołów z rocznika 2011.

Niemal setka dzieci rywalizowała w sobotę przy Kościuszki podczas turnieju Szczaksa Cup 2021. Oprócz zespołu Szczakowianki w Szczakowej gościliśmy siedem solidnych zespołów – Unię Kosztowy, Fablok Chrzanów, Górnika Sosnowiec, Unię Oświęcim, Tempo Rzeszotary, Victorię Zalas oraz Triumf Alwernia. Turniej podzielony był na dwa etapy. W pierwszym z nich wszystkie zespoły grały każdy z każdym w jednej grupie. Po ustaleniu tabeli cztery najlepsze ekipy awansowały do Premier League. Znalazły się w niej zespoły Chrzanowa, Sosnowca, Oświęcimia i Kosztów. Pozostałe cztery ekipy rywalizowały ze sobą w ramach ligi Championship. Na boiskach toczyła się bardzo zacięta rywalizacja, nie brakowało emocji, a zmaganiom młodych piłkarzy towarzyszył gorący doping rodziców i kibiców. Ostatecznie całe rozgrywki wygrała ekipa Unii Kosztowy, która nie przegrała ani jednego spotkania. Na pierwszym etapie Unia wygrała 5 spotkań, a dwa zremisowała. Z kolei w rozgrywkach Premier League zaliczyła komplet zwycięstw. Kolejne lokaty przypadły Fablokowi i Górnikowi Sosnowiec. W rozgrywkach Championship triumfowała Szczakowianka, która wygrała dwa spotkania i jedno zremisowała. Drugie miejsce przypadło Tempu Rzeszotary, a kolejną lokatę zajęła Victoria Zalas. Zespół Szczakowianki w sumie rozegrał podczas turnieju 10 spotkań, zaliczając 5 wygranych, jeden remis i cztery porażki.

Po zakończeniu rywalizacji zawodnicy otrzymali okolicznościowe puchary i nagrody. Wśród wręczających nagrody oprócz przedstawicieli naszego klubu na czele z prezesem Januszem Kręcichwostem, znaleźli się przedstawiciele władz miasta – przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek oraz radni Rady Miejskiej – Dawid Domagalski i Mariusz Kowalski, którym dziękujemy za uświetnienie naszej imprezy swoją obecnością. Oprócz nagród zespołowych nie zabrakło też wyróżnień indywidualnych. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Dominik Czajkowski z Unii Kosztowy. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Igorowi Wiechowi z Fabloka Chrzanów. Za to w walce o tytuł najlepszego strzelca potrzebna okazała się mała dogrywka. Igor Bałys z Unii Oświęcim i nasz zawodnik – Hubert Kręcichwost zdobyli po 13 bramek i dodatkowo rozegrana została seria rzutów karnych, która przyniosła minimalną wygraną zawodnikowi Unii. Obaj zasłużyli jednak na ogromne uznanie.

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju. Szczególne słowa uznania należą się rodzicom naszych młodych zawodników, którzy pomagali przy przygotowaniu turnieju i zadbali o wyżywienie dla uczestników. Dzięki Waszej obecności turniej odbywał się w świetnej rodzinnej i sportowej atmosferze. Dziękujemy również wszystkim zespołom, które uczestniczyły w wydarzeniu za sportową rywalizację i ogromne emocje. Koniecznie trzeba też odnotować, że cała impreza odbywała się przy finansowym wsparciu Gminy Miasta Jaworzna, która jest też największym sponsorem naszego klubu, a środki otrzymane od miasta wspierają zarówno drużynę seniorów, jak i nasze liczne grupy młodzieżowe.

Komplet wyników z turnieju znaleźć można na dedykowanej stronie: szczaksacup21.pl

Wyniki Szczakowianki:

Szczakowianka Jaworzno – Tempo Rzeszotary 5:0

Szczakowianka Jaworzno – Górnik Sosnowiec 1:3

Szczakowianka Jaworzno – Unia Kosztowy 0:4

Szczakowianka Jaworzno – Victoria Zalas 5:2

Szczakowianka Jaworzno – Unia Oświęcim 1:4

Szczakowianka Jaworzno – Fablok Chrzanów 0:6

Szczakowianka Jaworzno – Triumf Alwernia 3:0

Szczakowianka Jaworzno – Tempo Rzeszotary 3:3

Szczakowianka Jaworzno – Victoria Zalas 6:1

Szczakowianka Jaworzno – Triumf Alwernia 13:0

Tabela końcowa Premier League:

1. Unia Kosztowy 3 0 0 9 10 1 9

2. Fablok Chrzanów 1 1 1 4 4 4 0

3. Górnik Sosnowiec 1 0 2 3 7 7 0

4. Unia Oświęcim 0 1 2 1 2 11 -9

Tabela końcowa Championship:

1. Szczakowianka Jaworzno 2 1 0 7 22 4 18

2. Tempo Rzeszotary 2 1 0 7 10 5 5

3. Victoria Zalas 1 0 2 3 5 10 -5

4. Triumf Alwernia 0 0 3 0 3 21 -18

Podobne wpisy

gardenparty.pl | www.zyciasmak.net