Sparingowa porażka z GKS-em

W sobotę Szczakowianka na Stadionie Miejskim rozegrała trzeci tego lata mecz kontrolny. Biało-Czerwoni ulegli IV-ligowym rezerwom GKS-u Tychy 2:4.

Przygotowania do nowego sezonu wkraczają już powoli w decydującą fazę. Za dwa tygodnie ruszają rozgrywki pucharowe, a tydzień później IV liga. W sobotę Szczakowianka rozegrała trzeci tego lata mecz kontrolny. Tym razem rywalem Drwali była ekipa GKS II Tychy. Tyszanie w poprzednim sezonie zajęli 3. miejsce w II grupie IV ligi śląskiej i w Jaworznie potwierdzili, że nie był do przypadek. Młoda ekipa rezerwistów okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem.

GKS próbował atakować, ale gospodarze dość długo nie dawali się zaskoczyć. Szczakowianka jako pierwsza mogła wyjść na prowadzenie, ale po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką, a nikt nie zdołał już wykonać skutecznej dobitki. Tymczasem po półgodzinie gry to goście otworzyli wynik spotkania i ładnym uderzeniem po ziemi zapewnili sobie prowadzenie. Kilka chwil później świetną interwencją popisał się Dawid Gargasz blokując groźny strzał. Mimo to tuż przed przerwą GKS po raz kolejny zdołał wpakować piłkę do siatki, podwyższając na 2:0.

W drugiej połowie Szczakowianka odważnie zaatakowała i wydawało się, że te starania przyniosą efekt. Goście przetrwali jednak ofensywę Drwali i zadali dwa kolejne ciosy. W 60. minucie tyszanie wywalczyli i pewnie wykonali rzut karny, a zaledwie dwie minuty później podwyższyli na 4:0. Podopieczni trenera Cygnara zdołali jeszcze odrobić część strat. W 67. minucie Mateusz Wawoczny posłał świetną piłkę z rzutu wolnego w pole karne, a tam pojedynek wygrał testowany pomocnik, który trafił na 1:4. W końcówce Biało-Czerwoni wywalczyli jeszcze rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Kamil Bochenek. Ostatecznie Szczakowianka uległa rywalom 2:4.

W spotkaniu zagrało w sumie dziewięciu testowanych graczy. W najbliższych dniach Biało-Czerwonych czekają jeszcze dwa kolejne mecze kontrolne. Już w środę na wyjeździe Drwale zmierzą się z grającym w wadowickiej lidze okręgowej LKS-em Gorzów. Za tydzień zaś naszym rywalem będzie beniaminek krakowskiej okręgówki – Świt Krzeszowice.

Szczakowianka Jaworzno – GKS II Tychy 2:4 (0:2)

(Testowany 67, Bochenek 80)

Szczakowianka: Gargasz – Bochenek, Testowany 1, Testowany 2, Testowany 3 – Testowany 4, Wawoczny, Testowany 5, Marędowski – Testowany 6, Smarzyński.

Grali też: Testowany 7, Testowany 8, Testowany 9