JSP Szczakowianka Jaworzno

Sparingowa wygrana na Kocinie

Szczakowianka w środę na wyjeździe w kolejnym meczu kontrolnym mierzyła się z Górnikiem Mysłowice. Na popularnej Kocinie podopieczni trenera Pawła Cygnara pokonali rywali 3:0.

Przygotowania do nowego sezonu w IV lidze nabierają tempa, a Biało-Czerwoni intensywnie trenują i rozgrywają kolejne mecze kontrolne. Sobotni sparing ze Zgodą niestety nie doszedł do skutku, ale za to w środę udało się zmierzyć na wyjeździe z Górnikiem Mysłowice. Mysłowiczanie, którzy na co dzień rywalizują w lidze okręgowej, chcieli zaskoczyć wyżej notowanych Drwali, ale nie byli w stanie sprawić niespodzianki.

Szczakowianka od samego początku praktycznie kontrolowała przebieg spotkania i dążyła do zdobycia bramki. Już w pierwszych minutach jaworznianie dwukrotnie trafili do siatki, dając sobie sporo spokoju. Wynik otworzył doświadczony testowany pomocnik, po którego uderzeniu piłka odbiła się od słupka oraz interweniującego bramkarza i wtoczyła do bramki. Dosłownie kilkanaście sekund później testowany w naszym zespole napastnik świetnym uderzeniem z bliska skutecznie wykończył zespołową akcję podwyższając na 2:0. Dzięki dwubramkowemu prowadzeniu Szczakowianka mogła pozwolić sobie na więcej spokoju. Górnik starał się atakować, ale defensywa Drwali radziła sobie dobrze z kolejnymi próbami gospodarzy. Jaworznianie regularnie też przedzierali się pod bramkę miejscowych.

W przerwie spotkania trener Cygnar zdecydował się wymienić dużą część składu, by dokonać przeglądu kadry. Szczakowianka cały czas kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, ale nieco jeszcze zawodziła skuteczność. Na drodze strzałów stawali obrońcy gospodarzy lub słupki. Górnik chciał odrabiać straty, ale na dobrą sprawę nie był w stanie zaskoczyć defensywę. Tymczasem w końcówce Biało-Czerwoni postawili kropkę nad i. Po jednej z akcji udało się ostemplować słupek. Wreszcie sprawy w swoje ręce – a właściwie nogi – wziął Kamil Bochenek i ładnym strzałem zza szesnastki ustalił wynik na 3:0.

Szczakowianka cały czas testuje nowych zawodników i dopina formalności związane z transferami. W środę na boisku pojawiło się w sumie aż ośmiu testowanych zawodników – w tym jeden nowy, który tydzień temu nie grał jeszcze w meczu z Polonią. Nowi zawodnicy powoli zgrywają się ze sobą i aklimatyzują w klubie. Jesienią na IV-ligowych boiskach powinniśmy zobaczyć odmieniony zespół, na co na pewno liczą wszyscy kibice.

Kolejnym sparingpartnerem Drwali będzie GKS II Tychy. Tyszanie w poprzednim sezonie byli czołową ekipą II grupy IV ligi, a rozgrywki zakończyli na trzeciej lokacie. Zapowiada się ciekawe starcie, które pozwoli mocniej przetestować naszych zawodników. Mecz rozegrany zostanie w sobotę na Stadionie Miejskim przy Krakowskiej. Początek o godzinie 11:00.

Górnik 09 Mysłowice – Szczakowianka Jaworzno 0:3 (0:2)

(Testowany 7, Testowany 9, Bochenek 89)

I połowa: Gargasz – Testowany 1, Testowany 2, Testowany 3, Testowany 4 – Testowany 5, Wawoczny, Testowany 6, Budak – Testowany 7, Smarzyński

II połowa: Jewuła – Bochenek, Testowany 2, Testowany 3, Testowany 4 – Testowany 5, Wawoczny, Testowany 8, Marędowski – Testowany 6 – Smarzyński

Grali też: Szumski