Rozwój pokonany na koniec przygotowań

W sobotę Szczakowianka zagrała ostatni mecz kontrolny przed startem rozgrywek IV ligi. Biało-Czerwoni pokonali Rozwój Katowice 3:1.

Pod długich miesiącach zimowej przerwy piłkarze nareszcie powracają do gry o ligowe punkty. Za tydzień rusza IV liga, a drużyny, w tym także nasza Szczakowianka, rozgrywają ostatnie mecze kontrolne. Ostatnim rywalem Drwali w okresie przygotowawczym była ekipa Rozwoju Katowice.

Katowiczanie, którzy na co dzień grają w II grupie IV ligi okazali się bardzo wymagającym rywalem i długo stawiali opór. Już na samym początku Rozwój mógł wyjść na prowadzenie, ale tylko ostemplowali poprzeczkę. Mimo naporu gości, to Szczakowianka wykazała się większą skutecznością i po kwadransie wyszła na prowadzenie. Kamil Bochenek popisał się ładnym uderzeniem tuż przy słupku i otworzył wynik meczu. Rozwój szukał swoich okazji i przed przerwą zdołał doprowadzić do wyrównania, po uderzeniu w długi róg autorstwa Bartosza Chyli. Pod obiema bramkami nie brakowało sytuacji strzeleckich, ale więcej goli w tej części gry już nie padło.

Po przerwie oba zespoły szukały swoich okazji i starały się atakować. Szczakowianka spokojnie przeczekała ofensywne próby gości i w końcowych minutach rozstrzygnęła wynik na swoją korzyść. W 77. minucie Bartosz Marędowski dopadł do piłki w polu karnym i oddał groźny strzał. Piłka i tak już zmierzała do siatki, ale po drodze jeszcze jeden z rywali zmienił jej tor lotu, zaliczając samobója. Już w ostatniej minucie Drwale popisowo rozegrali rzut wolny. Paweł Cygnar zagrał krótko do Kamila Bochenka, który zaliczył swoją drugą bramkę tego dnia i ustalił wynik na 3:1.

W sumie zimą Biało-Czerwoni rozegrali pięć oficjalnych sparingów, zaliczając trzy wygrane i dwie porażki. Za tydzień Drwali na wyjeździe czeka wyjazdowa inauguracja rundy wiosennej. Podopieczni trenera Cygnara w Mikołowie o godzinie 15:00 zmierzą się z tamtejszym AKS-em. Liczymy na udany początek ligowych zmagań. Przypominamy, że niestety obecnie wszystkie spotkania rozgrywane są bez udziału publiczności.

Szczakowianka Jaworzno – Rozwój Katowice 3:1 (1:1)

(Bochenek 16, 90, samobójcza 77 – Chwila 31)

Szczakowianka: Gargasz – Gałka (80. Rzymowski), Borowski, Drzymont, Kurzawa – Budak (25. Bąk), Bochenek, Lipniak, Marędowski – Cygnar – Smarzyński (51. Wojtkowiak). Trener: Paweł Cygnar