JSP Szczakowianka Jaworzno

Żaki wygrywają Piłkarz Cup 2021!

Młodzi zawodnicy Szczakowianki z rocznika 2012 pokazali w weekend sporą klasę i w świetnym stylu wygrali organizowany w Sosnowcu turniej Piłkarz CUP 2021.

Zimą młodzi piłkarze tradycyjnie rozgrywają sporo turniejów halowych. Akademia Piłkarz Sosnowiec co roku organizuje u siebie mocno obsadzone zawody, które są świetnym sprawdzianem dla zawodników. Przed rokiem Biało-Czerwoni z rocznika 2011 wygrali cały turniej. Dzięki świetnej postawie Młodych Drwali z rocznika 2012 także w tym roku udało się odnieść efektowną wygraną w Piłkarz CUP 2021 i świętować wywalczone trofeum.

W sumie w tym roku na hali rywalizowało sześć zespołów, grających w jednej grupie systemem każdy z każdym. Podopieczni trenera Andrzeja Dylowicza turniej rozpoczęli w imponującym stylu od dwóch pogromów. W pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy aż 8:0 rozgromili zespół Lechii 06 Mysłowice. Bardzo podobnym wynikiem, bo zwycięstwem 7:0, zakończyło się starcie z CKS-em Czeladź. W następnych spotkaniach nie było już tak łatwo, ale Młodzi Drwale pokazali, że potrafią walczyć na bardzo wysokim poziomie. W trzeciej kolejce po bardzo ciekawym i obfitującym w bramki spotkaniu z gospodarzami całej imprezy – Piłkarzem Sosnowiec – młoda Szczakowianka wygrała 4:3. Po tym hokejowym zwycięstwie stało się jasne, że Biało-Czerwoni będą liczyli się w walce o końcową wygraną. Spotkanie z Gromem Tychy zakończyło się wygraną 2:1 i tak się złożyło, że o tym, kto ostatecznie zajmie pierwsze miejsce miał decydować mecz z AP Champions Chrzanów. Tutaj po raz kolejny Młodzi Drwale zachowali więcej zimnej krwi i po trudnym spotkaniu wygrali 2:1, zapewniając sobie ostateczny triumf w całej imprezie.

Także indywidualnie nasi zawodnicy pokazali klasę. Królem strzelców całego turnieju został Santiago Stępień, który zdobył aż 9 bramek. O jedno trafienie mniej zaliczył Eryk Świeca. Serdecznie gratulujemy całej drużynie! Dziękujemy również organizatorom za zaproszenie i jak zawsze świetną atmosferę, a naszym rywalom za sportową rywalizację.

Skład Szczakowianki: Filip Łysek – Santiago Stępień, Eryk Świeca, Jan Gędłek, Igor Bator, Piotr Majewski, Julia Patrzałek, Maria Kucharz, Kacper Przewoźnik, Maksymilian Twardak. Trener: Andrzej Dylowicz.

Warto dodać, że cały czas trwa nabór do naszych grup młodzieżowych – w tym także grupy dziewczęcej. Zapraszamy na treningi! Aktualnie zajęcia z rocznika 2012 odbywają się na stadionie w Szczakowej w poniedziałki i środy o godzinie 16:00, a także w piątki o 15:30. Więcej informacji na temat trenowania w zespołach Szczakowianki można uzyskać bezpośrednio u trenerów – numery kontaktowe znaleźć można w odpowiedniej zakładce na naszej stronie.

 

Foto: Brunetka na arenach sportowych

Podobne wpisy

sterydonline.pl sterydy anaboliki