JSP Szczakowianka Jaworzno

Przygotowania w cieniu pandemii

Do startu rozgrywek IV ligi zostało już mniej niż dwa miesiące. Jak na razie przygotowania do rundy wiosennej zaburza pandemia i rządowe obostrzenia, które uniemożliwiają normalne treningi i rozgrywanie sparingów.

W czwartek rząd po raz kolejny – do połowy lutego – przedłużył obostrzenia dotyczące sportu amatorskiego, co w praktyce uniemożliwia treningi i grę – nawet towarzyską. W klubach z IV ligi i niższych lig zapanował chaos, większość klubów na tym szczeblu działa bowiem właśnie na zasadach amatorskich. Tymczasem zgodnie z aktualnymi przepisami prowadzenie działalności związanej ze sportem jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku sportu zawodowego lub zawodników pobierających stypendium sportowe, lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Obecne obostrzenia obowiązywać będą co najmniej do 14 lutego, ale nie jest wykluczone, że potrwają jeszcze dłużej. To na pewno stawia pod znakiem zapytania to, jak wyglądać będą nie tylko przygotowania, ale też sama runda wiosenna. Pojawiają się nawet głosy, że start ligi może się opóźnić. Wiceprezes PZPN ds. zagranicznych Andrzej Padewski na Twitterze pisał ostatnio, że PZPN może zmienić terminarz piłki amatorskiej. Nowy kalendarz zakładałby start rundy wiosennej od weekendu 17/18 kwietnia, a koniec sezonu na 25/26 lipca. To jednak na razie tylko luźne pomysły.

Zawodnicy Szczakowanki od kilkunastu dni trenują indywidualnie zgodnie z zaleceniami trenera Cygnara i budują formę. Działacze pracują też nad tym, by dopiąć wszystkie formalności i klub został dopuszczony do normalnej gry i treningów. Na razie odwołane zostały kolejne sparingi. W styczniu Biało-Czerwoni mieli rywalizować z Cyklonem Rogoźnik oraz MKS-em Trzebinia, ale oba mecze trzeba było odwołać. Mimo utrudnień Drwale powoli budują formę i starają się jak najlepiej przygotować do rundy. Na chwilę obecną nie podajemy planu meczów kontrolnych – ze względu na obostrzenia jest on bowiem dość płynny i może ulegać dużym zmianom. Jeżeli będzie to możliwe, to w najbliższych tygodniach Szczakowianka zmierzyć może się m.in. z rezerwami Zagłębia Sosnowiec czy Rozwojem Katowice. Jeżeli drużyna dostanie zielone światło do rozgrywania spotkań kontrolnych, to ich wyniki będziemy podawali na bieżąco. Tymczasem działacze razem z trenerem pracują też nad wzmocnieniem i odmłodzeniem zespołu. Dopinane są już pierwsze transfery. Na razie możemy zdradzić, że do drużyny wiosną dołączy co najmniej czterech bardzo zdolnych i perspektywicznych zawodników, którzy powinni podnieść jakość gry. Tymczasem musimy uzbroić się w cierpliwość i liczymy, że wiosną już bez problemów będziemy mogli spotkać się z kibicami podczas ligowych meczów.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Rewelacyjne rękawice bokserskie w rozmiarze 16 oz. | sterydy.co - koksy i anaboliki | jak działają sterydy - sterydy.cc | siłownia na powietrzu