JSP Szczakowianka Jaworzno

Młodzi Drwale walczyli w Grudniowym Turnieju

W sobotę na hali sportowej przy ul. Kościuszki nasz klub zorganizował Pierwszy Grudniowy Turniej 10-latków „Szczakowianka 2020” o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna. W zawodach udział wzięły cztery zespoły.

Na kilka dni przed świętami Biało-Czerwoni zaprosili na młodzieżowy turniej, w którym młodzi piłkarze rywalizowali o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna. W zawodach udział wzięły dwa zespoły Szczakowianki – z roczników 2010 oraz 2011, a dodatkowo zaproszeni goście z Unii Bieruń Stary (roczniki 2009/10) oraz Tempa Rzeszotary. Turniej rozgrywany był na hali w Szczakowej, a zespoły rozgrywały trwające po 25 minut spotkania – każdy z każdym.

Ostatecznie w meczu decydującym o końcowej kolejności Szczakowianka 2010 pokonała aż 5:0 Tempo Rzeszotary, zapewniając sobie wygraną w całym turnieju. Drugie miejsce zajęło właśnie Tempo Rzeszotary, trzecia była Unia, a czwarte miejsce przypadło naszemu młodemu zespołowi. Nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych. Królem strzelców całego turnieju został Konrad Drabik (Szczakowianka 2010). Tytuł najlepszego bramkarza trafił w ręce Mikołaja Melki (Szczakowianka 2010), który popisał się wieloma świetnymi obronami i doskonale radził sobie z rzutami karnymi. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został natomiast zawodnik Tempa Rzeszotary – Maksymilian Stryszowski. Serdecznie gratulujemy!

Drużyny otrzymały okolicznościowe puchary oraz piłki, a na wszystkich czekał przygotowany poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym sobotni turniej mógł dojść do skutku. Szczególne podziękowania należą się naszym stałym partnerom z miasta Jaworzna, które udzieliło mocnego wsparcia, a także naszemu partnerowi technicznemu Cutline Wear Factory. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach do wydarzenia, a młodym sportowcom z wszystkich zespołów za ciekawą rywalizację w duchu fair play.

Podobne wpisy