JSP Szczakowianka Jaworzno

Z Dramą w… Radzionkowie

W sobotę Szczakowiankę czeka ostatni tej jesieni mecz wyjazdowy. Biało-Czerwoni w Radzionkowie zagrają z Dramą Zbrosławice.

Jesienne rozgrywki w IV lidze są już dosłownie na ostatniej prostej. W przedostatniej kolejce podopiecznych trenera Pawła Cygnara czeka wyjazdowy pojedynek z Dramą Zbrosławice. Przed dwoma laty Drama walczyła ze Szczakowianką o awans do IV ligi, wygrywając dwukrotnie 4:2, dzięki czemu na mecie sezonu o trzy punkty wyprzedziła Drwali, zapewniając sobie promocję. Po awansie ekipie ze Zbrosławic trudno się jest jednak odnaleźć w IV-ligowych realiach. Poprzednie rozgrywki Drama zakończyła na 15. miejscu i tylko pandemia i rezygnacja ze spadków uratowała ją przed degradacją. W obecnym sezonie zespół nie poprawił swoich notowań i zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Drama ma na swoim koncie zaledwie 6 punktów, na które składa się jedno zwycięstwo i trzy remisy. Mimo to jest to ekipa, na którą trzeba uważać – od czasu do czasu potrafi bowiem sprawiać niespodzianki. Przed tygodniem Drama wywalczyła jedno oczko remisując bezbramkowo z Przemszą Siewierz. Szczakowianka tymczasem zanotowała ostatnio dwie z rzędu wygrane i w sobotę będzie chciała podtrzymać dobrą passę. Drwale zdążyli już zdecydowanie uciec od strefy spadkowej, ale jeszcze nie mogą mówić o komforcie, potrzebują więc kolejnych zwycięstw. Podopieczni trenera Cygnara jadą na mecz po pełną pulę i tylko wygrana będzie zadowalającym wynikiem.

Ze względu na kiepski stan murawy na boisku w Ptakowicach, gdzie na co dzień rozgrywane są mecze Dramy, zdecydowano o przeniesieniu meczu na sztuczną murawę do Radzionkowa. Początek spotkania o godzinie 13:00. W związku z aktualnymi obostrzeniami mecz rozgrywany będzie bez udziału publiczności. Zachęcamy do śledzenia wyniku na żywo na zaprzyjaźnionym serwisie lokalnapilka.pl, a także w naszych mediach społecznościowych.

Powiązane Wpisy

katalizatory piastów | świnka peppa kolorowanka