JSP Szczakowianka Jaworzno

Mecz przyjaźni z Szombierkami

W niedzielę Biało-Czerwonych czeka kolejny już w tym sezonie mecz wyjazdowy. Tym razem Szczakowianka na wyjeździe zmierzy się z Szombierkami.

Pojedynki jaworznian z bytomianami w przeszłości nieraz określane były meczami przyjaźni, a kibice obu ekip darzą się sporym szacunkiem i wzajemną sympatią. Szombierki w tym sezonie radzą sobie zaskakująco słabo. W poprzednich rozgrywkach popularne Szombry wygrały swoją grupę IV ligi i były dosłownie o krok od III ligi. Ostatecznie jednak w meczu barażowym uległy LKS-owi Goczałkowice, a w nowym sezonie, jak na razie, nie potrafią odzyskać wysokiej formy. Ekipa z Bytomia ma na swoim koncie dwa zwycięstwa, remis i aż pięć porażek. Po dziewięciu kolejkach zajmuje zaledwie 13. miejsce w tabeli, co zdecydowanie jest poniżej oczekiwań kibiców.

Szczakowianka z Szombierkami grała wiele razy i często zaskakiwała, urywając punkty rywalom. Ostatni raz w lidze oba zespoły rywalizowały w sezonie 2017/18. Wówczas w Bytomiu Drwale ulegli rywalom 0:4, ale już na wiosnę przy Krakowskiej padł bezbramkowy remis. Tym razem trudno wskazać faworyta tej rywalizacji i każdy wynik będzie możliwy. Oba zespoły bardzo potrzebują punktów, zapowiada się więc bardzo ciekawy mecz. Początek spotkania w Bytomiu w niedzielę o godzinie 11:00.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz