JSP Szczakowianka Jaworzno

Półfinał z Sarmacją

Szczakowiankę w najbliższą środę czeka już trzecia w ostatnich tygodniach wizyta w Będzinie. Biało-Czerwoni w półfinale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu sosnowieckiego zmierzą się z Sarmacją.

Już tylko cztery zespoły pozostały w walce o Puchar Polski. Oprócz dwójki finalistów z minionych rozgrywek – Szczakowianki i Unii, do walki o trofeum włączyła się Sarmacja, a także jedyny przedstawiciel okręgówki – Ostoja Żelisławice. Podczas losowania półfinałów los przydzielił Biało-Czerwonym ekipę z Będzina.

Sarmacja w Pucharze jak na razie radzi sobie świetnie i pewnie eliminuje kolejnych rywali. W pierwszej rundzie będzinianie pokonali 4:1 ekipę MKS-u Poręba. W kolejnej rundzie Sarmaci rozgromili 5:0 kolejnego przedstawiciela A-klasy – Gminę Psary. Z kolei w minioną środę w ćwierćfinale Sarmacja ograła 2:0 Tęczę Błędów.

Szczakowianka pucharową przygodę w tym sezonie rozpoczynała właśnie na stadionie w Będzinie – grała jednak wówczas z SKS-em Łagisza. Drwale wygrali ten mecz 3:2. W kolejnej rundzie trafili na wolny los, a w ćwierćfinale przy Kościuszki znów wygrali 3:2 – tym razem z Przemszą Siewierz. Z Sarmacją Szczakowianka końcem sierpnia grała mecz ligowy. Wówczas górą okazali się będzinianie, którzy wygrali 2:0. Dla jaworznian mecz pucharowy będzie więc doskonałą okazją do wzięcia rewanżu.

Gdyby Szczakowiance w środę udało się pokonać rywali, to bardzo możliwe, że w finale dojdzie do powtórki z poprzedniego sezonu. W drugiej parze bowiem faworyzowana Unia Dąbrowa Górnicza mierzyć się będzie na wyjeździe z Ostoją Żelisławice. Początek meczów półfinałowych w środę o godzinie 16:30.

Podobne wpisy

https://marketinginsider.pl/e-biznes/male-tanie-gadzety-reklamowe-wybrac/ | panele fotowoltaiczne Sanok