JSP Szczakowianka Jaworzno

Na podbój Radzionkowa

W sobotę Biało-Czerwonych czeka kolejny trudny wyjazd. Tym razem podopieczni trenera Pawła Cygnara na wyjeździe zagrają z Ruchem Radzionków.

Przed nami już 8. kolejka spotkań, a to oznacza półmetek rundy jesiennej. Biało-Czerwoni jak na razie w IV lidze radzą sobie bardzo dobrze i skrupulatnie gromadzą punkt za punktem. W sobotę jaworznickich Drwali czeka wyjątkowo ciekawie zapowiadające się spotkanie. Rywalem jaworznian będzie dobrze znana kibicom ekipa Ruchu Radzionków. Ruch w tym sezonie przechodzi przebudowę, w składzie ma sporo młodych zawodników. Jak na razie radzionkowianie mają na swoim koncie trzy zwycięstwa i trzy porażki, a w ligowej tabeli zajmują miejsce tuż za plecami Szczakowianki. Co ważne – przed własną publicznością w tym sezonie Ruch nie stracił jeszcze punktów. Mimo to Drwale liczą, że zdołają przerwać dobrą passę gospodarzy i zapunktują na sztucznej murawie obiektu w Radzionkowie. Ostatni raz obie drużyny mierzyły się ze sobą w sezonie 2017/18. Jesienią Ruch wygrał w Jaworznie 1:0, ale już wiosną doszło do sporej sensacji. Radzionkowianie grali wówczas o awans do III ligi, a Szczakowianka broniła się przed spadkiem. Tymczasem Drwale po fantastycznym spotkaniu w świetnym stylu ograli murowanych faworytów 3:1. Oczywiście nie mielibyśmy nic przeciwko powtórce takiego wyniku w sobotę, ale na pewno nie będzie to łatwe zadanie.

Ważna informacja dla wszystkich naszych sympatyków – jesienne mecze Ruchu odbywają się bez udziału kibiców gości. W sobotę kasy biletowe będą zamknięte i niestety nie będzie możliwości wejścia na stadion i obejrzenia spotkania. Dlatego zachęcamy naszych fanów do śledzenia wyniku na żywo na zaprzyjaźnionym serwisie lokalnapilka.pl. Początek meczu o godzinie 16:00.

Podobne wpisy