JSP Szczakowianka Jaworzno

Obradowało Walne Zgromadzenie

W czwartek (10 września) w Szczakowej obradowało Walne Zgromadzenie członków Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego Szczakowianka.

Biało-Czerwoni mają za sobą kolejny bardzo ciekawy i intensywny rok, który podsumowano na Walnym Zgromadzeniu, które odbywało się w czwartek w siedzibie klubu w Szczakowej. W tym roku walne ze względu na pandemię odbywało się nieco później niż zwykle, ale przebiegało w pozytywnej i merytorycznej atmosferze. W 2019 roku doszło do zmian we władzach klubu, a nowy Zarząd stanął przed trudnym zadaniem zbilansowania wydatków i pozytywnego zakończenia roku. Działaczom udało się pozytywnie zbilansować klub w taki sposób, że praktycznie udało się wyjść na zero i podtrzymać sprawne funkcjonowanie stowarzyszenia.

Zarząd przedstawił sprawozdanie finansowe za rok 2019. Przychód klubu (281 643,01 zł) okazał się minimalnie mniejszy od wydatków, tym samym stowarzyszenie wykazało symboliczną stratę w kwocie 122,64 zł, która w całości zostanie pokryta w 2020 roku. Na budżet klubu złożyły się dotacja z budżetu miasta (która stanowiła 57,5%), a także m.in. darowizny, ekwiwalenty, składki członkowskie oraz wpływy z działalności gospodarczej. – To był ciężki rok zakończony sukcesem – awansem do IV ligi. Cieszymy się, że udało się dopiąć ten rok finansowo i zwieńczyć sportowym sukcesem – podsumowywał prezes Janusz Kręcichwost.

Szczakowianka bardzo odważnie stawia na młodzież i w ostatnich miesiącach skupiała się na rozszerzaniu oferty dla dzieci. – Oprócz awansu udało się nam mocno rozwinąć grupy młodzieżowe. Mamy obecnie sześć drużyn zgłoszonych do rozgrywek – opowiada prezes klubu. – Dużym problemem była dla nas pandemia. Przerwaliśmy wszystkie treningi i zajęcia w klubie, musieliśmy zweryfikować naszych zawodników, część bowiem zrezygnowała ze względu na pandemię – mówi Wojciech Baran, sekretarz klubu. Mimo problemów wywołanych pandemią, cały czas rośnie liczba dzieci trenujących w klubie i otwierają się kolejne grupy. – Od lipca ruszyła nowa drużyna naborowa dla dzieci z roczników 2014 i 2015. Na chwilę obecną trenuje w niej już 17 dzieci.

Zarząd klubu podziękował też kibicom i rodzicom z grup młodzieżowych, którzy w ostatnich miesiącach mocno angażowali się w funkcjonowanie stowarzyszenia. – Chcemy podziękować kibicom za pomoc w przygotowaniu do meczów, remoncie szatni, obsłudze stanowisk na stadionie. Dla nas to bardzo duża pomoc i wsparcie, pozwala też na ograniczenie kosztów – mówił sekretarz klubu.

Latem w klubie powstała też nowa sekcja Teqballa, która powoli jest rozwijana. – Jesteśmy wpisani do Polskiego Związku Teqballa (PZTEQ). Chcemy to rozwijać, na kolejnym walnym przedstawimy kadrę zarządzającą sekcją teqballa, a także plany dotyczące jej funkcjonowania. Pandemia storpedowała nasze plany, ale teraz wracamy do normalności – podsumował Wojciech Baran.

Członkowie stowarzyszenia wysłuchali bilansu i raportu oraz udzielili absolutorium zarówno ustępującemu, jak i nowemu Zarządowi. Podjęta została też dyskusja na temat dalszego rozwoju i funkcjonowania klubu.

Podobne wpisy

stare cegły dekoracyjne na ściane