JSP Szczakowianka Jaworzno

Młodzież rozpoczęła nowy sezon

Powoli do gry wracają już rozgrywki młodzieżowe. Młodzi Drwale z różnych roczników walczą w kilku ligach i mają już za sobą pierwsze wygrane.

Na przełomie sierpnia i września na dobre już wystartowały rozgrywki w ligach młodzieżowych. Nasze ekipy mają już za sobą pierwsze spotkania i pierwsze wywalczone punkty.

Bardzo dobrze sezon rozpoczęła drużyna Młodzików (D1) grająca w IV lidze okręgowej. Podopieczni trenera Krzysztofa Wadowskiego pierwszy mecz grali na wyjeździe z zawsze groźnym rywalem – MUKP Dąbrowa Górnicza. Młodzi Drwale dość szybko objęli prowadzenie. Po akcji lewym skrzydłem Witold Baran dograł w pole karne, a na listę strzelców wpisał się Maksymilian Borowski. Na początku drugiej połowy gospodarze doprowadzili do wyrównania, ale nasi chłopcy nie zamierzali grać na remis. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Dominik Hacieja oddał strzał sprzed pola karnego i pokonał bramkarza, zapewniając Szczakowiance wygraną. Kolejny mecz chłopcy znów zagrają na wyjeździe – 7 września zmierzą się z Salosem Dąbrowa Górnicza.

Nasza druga drużyna Młodzików, grająca na co dzień w V lidze okręgowej inaugurację rozgrywek ma jeszcze przed sobą. W czwartek 3 września chłopcy na wyjeździe zagrają z UKS-em Jedynka Łazy. Mocno trzymamy kciuki za dobre spotkanie.

Komplet punktów na swoje konto zapisała za to ekipa naszych Orlików (E1) grająca w IV lidze okręgowej. Po szalonym spotkaniu Młodzi Drwale pokonali na wyjeździe drużynę APN Czeladź 5:4. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, ale Biało-Czerwoni odpowiedzieli dwoma trafieniami autorstwa Konrada Drabika i Stanisława Augustynka. To jednak był dopiero początek prawdziwej strzelaniny. Czeladzianie przed przerwą jeszcze trzy razy pokonali bramkarza Drwali. Szczakowianka odpowiedziała jedną bramką autorstwa Iwana Rybaka. W drugiej połowie nasi chłopcy pokazali jednak prawdziwy hart ducha i zdołali nie tylko odrobić straty, ale zapewnić też sobie zwycięstwo. Po kolejnych bramkach Konrada Drabika i Stanisława Augustynka Szczakowianka wygrała 5:4 i mogła świętować udaną inaugurację. W następnej kolejce 5 czerwca o 11:00 Orliki w Szczakowej podejmować będą ekipę CKS-u Czeladź.

Także nasza druga drużyna Orlików (E2) grająca w V lidze okręgowej odniosła na inaugurację cenne wyjazdowe zwycięstwo. Chłopcy w Czeladzi grali z drugą drużyną tamtejszego APN-u. Wynik spotkania w 17. minucie otworzył Maksymilian Twardak. Gospodarze odpowiedzieli na to dwoma trafieniami, ale jeszcze przed przerwą Jakub Domagalski doprowadził do wyrównania. Druga połowa to już był popis gry Młodych Drwali, a dwa razy na listę strzelców wpisał się Wiktor Jabłoński. Ostatecznie Szczakowianka wygrała 4:2. W następnej kolejce 6 września nasi chłopcy o 12:30 zmierzą się z drugą drużyną CKS-u Czeladź.

Kiepski początek sezonu zanotowali nasi najstarsi zawodnicy. Juniorzy (A1) grają w bardzo trudnej II lidze wojewódzkiej, gdzie walczą z kilkoma uznanymi ekipami. Chłopcy mają już za sobą trzy kolejki. W dwóch pierwszych meczach niestety wysoko przegrali, ulegając po 0:5 AKS-owi Niwka i Polonii Bytom. W środę za to udało się urwać punkty Ruchowi Radzionków – mecz w Szczakowej zakończył się bowiem bezbramkowym remisem. W najbliższej kolejce juniorzy na Stadionie Miejskim o 10:00 podejmować będą Wartę Zawiercie i spróbują się zrewanżować rywalom za porażkę seniorów.