JSP Szczakowianka Jaworzno

Drwale wzmacniają swoją kadrę!

Letnia przebudowa drużyny cały czas jeszcze trwa i bardzo cieszymy się, że kolejni zawodnicy wzmacniają kadrę Szczakowianki. Po kilku latach do klubu powróciło dwóch bardzo zdolnych wychowanków – Dawid Lipniak i Marcel Gocyk.

Szczakowianka od jakiegoś czasu buduje perspektywiczny zespół z myślą o przyszłości i krok po kroku odmładza drużynę, szukając zdolnych młodzieżowców z Jaworzna i okolic. W ostatnim czasie działacze razem z trenerami namówili do powrotu do klubu dwóch naszych wychowanków, którzy błyszczeli już poza miastem – Dawida Lipniaka i Marcela Gocyka.

Dawid Lipniak (rocznik 2004!) kilka lat temu trafił z drużyny prowadzonej przez trenera Andrzeja Dylowicza do Stadionu Śląskiego, gdzie zbierał piłkarskie szlify i doskonalił swój niemały talent. Praktycznie od zawsze wyróżniał się na tle swoich rówieśników. Dawid w tym roku skończył dopiero 16 lat i wydaje się, że najlepsze ma dopiero przed sobą. Nie bez powodu uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników ze swojego rocznika. W barwach Stadionu Śląskiego miał okazję pograć w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Dostawał też powołania do kadry U-14 Śląskiego ZPN. Świetnie radzi sobie w środku pola, ma dobry przegląd boiska i potrafi popisać się efektownymi i co ważne skutecznymi dryblingami.

Kolejnym zawodnikiem powracającym do zespołu jest 17-letni obrońca Marcel Gocyk. Marcel w naszym klubie również trenował pod okiem trenera Dylowicza i już podczas młodzieżowych turniejów wyróżniał się na boisku. W dwóch ostatnich sezonach był wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec, gdzie zbierał świetne recenzje i pokazywał wyjątkowo dużą piłkarską dojrzałość. Teraz czeka go walka o miejsce w silnie obsadzonej defensywie Drwali i wcale nie wydaje się być na straconej pozycji.

Liczymy, że Dawid i Marcel staną się ważnymi ogniwami pierwszej drużyny Szczakowianki i w najbliższych latach poprowadzą nasz klub do kolejnych sukcesów – czego im i sobie życzymy. Witamy ponownie w klubie!

To jeszcze nie koniec uzupełnień zespołu. Do kadry ostatecznie dołączonych zostało bowiem kilku naszych wychowanków z drużyn młodzieżowych. Większość z nich miała już okazję pokazać się w poprzednim sezonie w pucharach i także w obecnych rozgrywkach będą uzupełniali kadrę i walczyli o miejsce tak w lidze, jak i w Pucharze Polski. Oprócz Huberta Łukaszyka, o którym pisaliśmy już ostatnio, do kadry na rundę jesienną dołączyli też Marcin Janisz, Kacper Trojanowski i Eryk Szeterlak. Bardzo liczymy na Wasze udane występy w zespole!

W Szczakowiance każdy wychowanek – jeżeli tylko wykazuje odpowiednia determinację i talent – może otrzymać szansę w ekipie seniorów i sprawić by przygoda z piłką nabrała dodatkowych rumieńców. Dlatego warto trenować w zespołach młodzieżowych Drwali. Cały czas trwa nabór do naszych wszystkich grup – zachęcamy do dołączenia do Biało-Czerwonej rodziny i wspólnego tworzenia klubowej historii.

Powiązane Wpisy

www.anti-med.pl