Wygrana na koniec przygotowań

Szczakowianka udanie zakończyła serię gier kontrolnych przed nowym sezonem. Drwale w ostatnim sparingu pokonali 2:0 LKS Gorzów.

Okres przygotowawczy powoli dobiega końca – już za tydzień podopieczni trenera Pawła Cygnara po raz pierwszy w tym roku zagrają o ligowe punkty. Tymczasem w piątek jaworznianie zmierzyli się z LKS-em Gorzów. Ekipa grająca na co dzień w wadowickiej okręgówce jest bardzo ciekawym zespołem, który jesienią może sporo namieszać w lidze. W składzie LKS-u znalazło się kilku byłych piłkarzy Szczakowianki – Michał Biskup, Daniel Niedzielski, Łukasz Ząbek, Jacek Pieczara czy Przemysław Adamus.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Częściej przy piłce byli Drwale, ale mieli problemy z pokonaniem bramkarza rywali. LKS co jakiś czas groźnie się odgryzał, ale również był nieskuteczny. Kibice, którzy zawitali na stadion, na trafienia musieli poczekać do drugiej połowy. Po wznowieniu gry po przerwie Szczakowianka coraz bardziej napierała na bramkę. Po jednym z uderzeń w wykonaniu Pawła Cygnara piłka zatrzymała się na poprzeczce. Wreszcie w 58. minucie udało się otworzyć wynik. Maciej Kurzawa popisał się niezwykle efektownym uderzeniem zza pola karnego i wpakował piłkę do siatki. Kilka minut później było już 2:0. Po tym jak testowany zawodnik został sfaulowany na 17 metrze, do wykonania rzutu wolnego podszedł Paweł Cygnar. Szkoleniowiec jaworznian zdecydował się na bezpośredni strzał, którym zaskoczył całą defensywę gości i ustalił wynik na 2:0. Grająca bardzo ambitnie ekipa z Gorzowa próbowała odrabiać straty i kilka razy postraszyła defensywę Drwali, ale nie potrafiła skierować piłki do siatki. Szczakowianka tymczasem mogła jeszcze podwyższyć, ale po uderzeniu Marcina Smarzyńskiego piłka zatrzymała się na słupku. Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali 2:0 i mogą już myśleć o ligowych pojedynkach.

Spotkaniem z LKS-em Szczakowianka zakończyła serię gier kontrolnych przed nowym sezonem. W sumie latem Biało-Czerwoni rozegrali siedem meczów towarzyskich, odnosząc cztery zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. W ostatnim tygodniu Drwale będą nabierali sił przed startem rozgrywek i jeszcze będą szlifowali niektóre elementy gry. Działacze tymczasem intensywnie pracują nad dopięciem wszystkich transferów, tak by kadra została ostatecznie zamknięta. Już w najbliższą sobotę Szczakowiankę czeka domowa inauguracja rozgrywek IV ligi. Przy Krakowskiej podopieczni trenera Pawła Cygnara zmierzą się z AKS-em Mikołów. Początek meczu o godzinie 17:00. Zapraszamy na Stadion Miejski!

Szczakowianka Jaworzno – LKS Gorzów 2:0 (0:0)

(Kurzawa 58, Cygnar 69)

Szczakowianka: Testowany 1 – Kurzawa, Drzymont, Testowany 2, Śliwa – Marędowski (60. Testowany 3, 82. Testowany 5), Szopa (67. Testowany 4), Trzciński (78. Cichoń), Chwalibogowski – Cygnar – Smarzyński