Strzelanina w deszczu

Aż osiem bramek padło w środowym pojedynku Szczakowianki z Unią Oświęcim. W kolejnym meczu kontrolnym goście z Oświęcimia pokonali Drwali 5:3.

Prawdziwą strzelaninę urządzili sobie w środę piłkarze Szczakowianki i Unii Oświęcim. Rozgrywany w strugach deszczu pojedynek przyniósł zaskakująco dużo bramek, a oba zespoły pokazały mnóstwo ofensywnej gry, nieco zapominając o defensywie.

Sam początek spotkania zdawał się jeszcze przypominać sobotnie starcie z Unią Ząbkowice. Podobnie jak cztery dni wcześniej, Szczakowianka szybko wyszła na prowadzenie, po tym jak Paweł Cygnar głową umieścił piłkę w siatce. Z czasem jednak do głosu coraz bardziej zaczęli dochodzić goście i wkrótce dopięli swego. Pressing Unii połączony ze sporym chaosem w defensywie Drwali sprawił, że oświęcimianie w ciągu zaledwie sześciu minut dwukrotnie zdołali pokonać nowego golkipera Szczakowianki. Biało-Czerwoni dość szybko odrobili straty, a z rzutu karnego bramkę zdobył Marcin Smarzyński. Przed przerwą Unia po raz trzeci zaskoczyła jaworznicką defensywę i znów wyszła na prowadzenie.

Na samym początku drugiej połowy goście zadali kolejny cios i znów podwyższyli swoje prowadzenie, co ustawiło już resztę spotkania. Szczakowianka próbowała odrabiać straty, ale Unia umiejętnie wybijała miejscowych z uderzenia. W końcówce ekipa z Oświęcimia przeprowadziła jeszcze jedną szybką akcję zakończoną piątą bramką. Biało-Czerwoni w ostatniej minucie zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, a Marcin Smarzyński popisał się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego, po którym piłka odbiła się od słupka i i wpadła do siatki.

Już w sobotę Szczakowiankę czeka kolejny mecz kontrolny. Tym razem podopieczni trenera Cygnara o 11:00 przy Kościuszki mierzyć się będą z Przebojem Wolbrom.

Szczakowianka Jaworzno – Unia Oświęcim 3:5 (2:3)

(Cygnar 12, Smarzyński 30-k., 90)

Szczakowianka: Testowany 1 (72. Jewuła) – Testowany 2, Wadas (59. Testowany 4), Trzciński, Śliwa – Chwalibogowski (46. Kurzawa), Szopa, Testowany 3 (46. Cichoń), Marędowski (79. Testowany 5) – Cygnar – Smarzyński.