JSP Szczakowianka Jaworzno

Wykopiemy koronę – dogrywka!

Kolejne 900 przyłbic ochronnych od Szczakowianki trafiło do jaworznickich przedszkoli, placówek edukacyjnych i medycznych. A to wszystko w ramach prowadzonej przez Biało-Czerwonych akcji „Szczakowianka dla Szpitala – Razem Wykopiemy Koronę!”.

Pandemia koronawirusa trwa już dwa miesiące i chociaż w tym czasie nie możemy walczyć na boisku o ligowe punkty, to staramy się aktywnie działać na rzecz tych, którzy teraz szczególnie potrzebują wsparcia. Na przełomie marca i kwietnia ruszyliśmy z akcją „Szczakowianka dla Szpitala – Razem Wykopiemy Koronę!”. W jej ramach przekazaliśmy do Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie 1000 sztuk maseczek i 30 przyłbic, a z kolei do Hospicjum Homo-Homini im. św. Brata Alberta trafiło 120 maseczek i 20 przyłbic.

To nie był jeszcze kres naszych możliwości. W maju ruszyliśmy z dogrywką całej akcji, która skierowana była do placówek oświatowych i placówek służby zdrowia. Tym razem do przekazania mieliśmy aż 900 przyłbic ochronnych. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania i cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak dużo ośrodków. Zarząd klubu na czele z prezesem przez kilka dni dostarczał przyłbice. W sumie około 40 jaworznickich przedszkoli, zespołów szkolno-przedszkolnych, ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, przychodni, zakładów leczniczych itd. otrzymało przyłbice, dzięki którym będą mogły zabezpieczyć swoich pracowników. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i życzymy dużo zdrowia!

Tutaj koniecznie trzeba wspomnieć, że cała dogrywka naszej akcji nie byłaby możliwa, gdyby nie ofiarność człowieka o prawdziwie Biało-Czerwonym sercu. Pan Sławek, który w przeszłości w latach 90. grywał w młodzieżowych zespołach Szczakowianki, chciał wesprzeć naszą akcję i uszczęśliwił tym samym wiele placówek. Razem ze swoją firmą „Grupa DS” zdobył i przekazał nam 900 sztuk przyłbic, które potem Szczakowianka mogła rozdysponować dalej. Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam podczas całej akcji, zbierali i przekazywali środki, dostarczali przyłbice i maseczki. Razem potwierdziliśmy, że jesteśmy wielką Biało-Czerwoną rodziną! #SzczakowiankaDlaSzpitala #WykopiemyKoronę

Podobne wpisy

taxi bagażowe kraków