JSP Szczakowianka Jaworzno

Szczakowianka w IV lidze!

Prezesi wojewódzkich Związków Piłki Nożnej zdecydowali o zakończeniu rozgrywek od IV ligi w dół. Tym samym Szczakowianka zapewniła sobie awans do IV ligi!

Po dwóch latach banicji w lidze okręgowej Szczakowianka powraca na wyższy poziom ligowy! Po rundzie jesiennej Biało-Czerwoni zajmowali pierwsze miejsce w tabeli klasy okręgowej Katowice-Sosnowiec z dziesięcioma punktami przewagi nad resztą stawki. W marcu miały ruszyć rozgrywki rundy wiosennej, ale niestety pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 pokrzyżowała wszystkim plany. Pomysłów na zakończenie rozgrywek było wiele, niestety przedłużający się stan epidemii uniemożliwił rozgrywanie meczów. Ostatecznie po długich debatach wygrał wariant korzystny także dla Drwali. W czwartek 7 maja podczas obrad prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej zdecydowano, że rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostają odwołane. – Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Prezesów Związków Wojewódzkich, poświęcone zakończeniu rozgrywek w sezonie 2019/2020. Podczas spotkania Prezesi wypracowali wspólne stanowisko dotyczące zakończenia rozgrywek od IV ligi w dół oraz rozgrywek młodzieżowych. Rozgrywki zostaną zakończone z awansami bez spadków – informuje Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula.

Zgodnie z decyzją PZPN kluby, które po rundzie jesiennej zajmowały miejsca premiowane awansem – uzyskują awans. Tym samym nasza Szczakowianka w sezonie 2020/21 zagra w IV lidze!

Serdecznie dziękujemy za wsparcie wszystkim, którzy przyczynili się do tego awansu. Piłkarzom, trenerom, pracownikom klubu, Zarządowi, sponsorom na czele z miastem, a także przede wszystkim kibicom, którzy mocno nas wspierali. Razem stworzyliśmy piękną Biało-Czerwoną rodzinę i razem zapracowaliśmy na ten sukces! Już jesienią czekają nas nowe wyzwania w IV lidze!

Podobne wpisy

Prezent dla książkoholika